Zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt nadal trzymają się z Żubrem
To już 5. edycja kampanii „Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków” marki Żubr Kompanii Piwowarskiej pod hasłem „Kto nie trzyma z Żubrem, ten trąba”. Wzorem lat ubiegłych król puszczy znika z etykiet butelek i puszek, by zwrócić uwagę na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt w Polsce.
Na opakowaniach zamiast ikonicznego żubra znajdą się tym razem wizerunki: rysia, niedźwiedzia, łosia i wilka. Nowością tegorocznej kampanii będzie specjalne oznaczenie puszek i butelek kodem QR. Skanując kod, konsumenci zostaną przeniesieni na specjalną stronę jednej z akcji. Kampania obejmuje również materiały POSM oraz współpracę z wybranym sieciami handlowymi.
Celem Funduszu Żubra jest działanie na rzecz ochrony zagrożonych gatunków w najcenniejszych przyrodniczo obszarach kraju oraz edukacja konsumentów w zakresie współodpowiedzialności za przyszłość polskiej przyrody. W planach kampanii są dwie akcje, które będą realizowane we współpracy z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacją Dziedzictwa Przyrodniczego.
- Partnerami tegorocznej akcji są organizacje, z którymi współpracujemy od lat, bo widzimy korzystny wpływ dla całego ekosystemu we wspólnych działaniach. Cieszy nas też silne poparcie konsumentów dla inicjatyw Funduszu Żubra. Również w tym roku liczymy na ich zaangażowanie – zdradzę, że w jednej z akcji będzie to kluczowa kwestia – zapowiada Mateusz Wietrzyński, junior brand manager Żubra.
Od 2019 r. marka Żubr w ramach powołanego w tym celu Funduszu Żubra wspiera działania organizacji ekologicznych, jednostek państwowych oraz naukowych. Dotychczas wspólnie z IBS PAN zrealizowano akcje takie jak: zakup specjalistycznego sprzęt dla Białowieskiego Parku Narodowego, zakup superkomputera, czyli nowoczesnego sprzętu, który korzysta ze sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych z detektorów zainstalowanych w puszczy, czy akcję ocieplająca wizerunek nietoperzy połączoną z postawieniem specjalnych wież. Podczas ubiegłorocznej kampanii Fundusz Żubra wsparł projekt Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego tworząc 50 mikrorezerwatów i zabezpieczając 15 h wiecznych lasów na terenach Polski Wschodniej oraz włączył się w projekt Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” przywracający populację susła moręgowanego.
Kampania będzie prowadzona w telewizji i w mediach społecznościowych, a także z udziałem influencerów – przyjaciół Żubra. Działania PR i digital przygotowała Huta 19 im. Joachima Fersengelda, media zaplanował i zakupił Zenith.
Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej
Jakub Mazur
Kierownik ds. relacji zewnętrznych
Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.