Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
    Kompania Piwowarska montuje nowoczesny system  pomp ciepła w poznańskim browarze Kompania Piwowarska montuje nowoczesny system  pomp ciepła w poznańskim browarze

    Kompania Piwowarska montuje nowoczesny system pomp ciepła w poznańskim browarze

    Kompania Piwowarska kontynuuje działania na rzecz redukcji emisji CO2 instalując w kolejnym swoim browarze – Lech Browary Wielkopolski nowoczesny system odzyskiwania energii oparty na pompach ciepła. W skali roku zużycie gazu ziemnego zmniejszy się o 14%, redukując roczną emisję o blisko 2 tysiące ton CO2. 

    Dominującym źródłem energii cieplnej w browarach Kompanii Piwowarskiej jest spalanie gazu ziemnego. Tę metodę producent piwa wykorzystuje m.in. w Tyskich Browarach Książęcych i w Lech Browary Wielkopolski. Pompy ciepła są efektywnym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania i chłodzenia, które pozwala na znaczne oszczędności energii, a co za tym idzie zmniejszenia zużycia gazu ziemnego. Takie system korzysta z odpadowych źródeł ciepła podnosząc jego parametry temperaturowe i przekazuje energię do procesów technologicznych, zastępując ciepło uzyskiwane z procesu spalania gazu ziemnego. 

    Lider branży piwnej w Polsce w zeszłym roku zainstalował pompy w Tyskich Browarach Książęcych. W tym roku takie pompy zainstalowano w drugim z trzech jego browarów – Lech Browary Wielkopolski. Całkowity koszt inwestycji w obu lokalizacjach to 25 mln złotych. 

    – Proces warzenia piwa jest energochłonny, a znaczna część tej energii to energia cieplna. W Lech Browary Wielkopolski energię cieplną w postaci pary wodnej uzyskuje się w kotłowni poprzez spalanie gazu ziemnego. Ograniczenie emisji związanych z pozyskiwaniem tego rodzaju energii to duże dla nas wyzwanie. Wdrożenie rozwiązań takich jak pompy ciepła pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia gazu ziemnego o około 14% rocznie. To z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery o blisko 2 tysiące ton rocznie. Wytworzona energia jest używana do podgrzewania wody na potrzeby centralnego ogrzewania oraz do procesu pasteryzacji piwa na liniach rozlewniczych – skomentował Łukasz Wiśniewski, kierownik inwestycji w Kompanii Piwowarskiej.

    Kompania Piwowarska, inwestując w technologię pomp ciepła, pokazuje swoje zobowiązanie do realizacji strategii „Lepsza Przyszłość 2030”. Ta strategia łączy cele biznesowe firmy z jej dążeniami do zrównoważonego rozwoju, stawiając je na równi. Jednym z kluczowych celów środowiskowych producenta piwa jest osiągnięcie neutralności węglowej w swoich browarach do 2030 roku, co oznacza, że firma planuje zrównoważyć swoje emisje CO2 poprzez różne strategie redukcji i kompensacji. To ambitny cel, ale inwestycje w proekologiczną technologię, taką jak pompy ciepła, mogą pomóc w jego osiągnięciu, jednocześnie przynosząc korzyści biznesowe poprzez zwiększoną efektywność energetyczną.
     

    Opublikowano: 04.07.2024

    Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

    Jakub Mazur
    Kierownik ds. relacji zewnętrznych

    t. +48 601 599 345
    e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

    Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.