1 milion złotych od Funduszu Żubra daje powód do "uśmiechu" dzikim gatunkom zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Ochrona dzikich gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem jest misją marki, jak i Funduszu Żubra, który został utworzony właśnie w tym celu. Z początkiem sierpnia br., marka Żubr rozpoczyna szóstą edycję kampanii społecznej pod hasłem „Mordka się cieszy na widok Żubra”.
Marka Żubr od wielu lat konsekwentnie realizuje kampanię "Żubr wspiera zagrożone gatunki", której celem jest ochrona zwierząt i edukowanie społeczeństwa na temat ich roli w zachowaniu przyszłości polskiej przyrody. Od 2019 roku, poprzez Fundusz Żubra, marka wspomaga działania związane z ochroną środowiska, podejmowane przez organizacje ekologiczne, instytucje państwowe i naukowe. Dzięki współpracy z IBS PAN, przeprowadzone zostały różne inicjatywy, takie jak zakup specjalistycznego sprzętu dla Białowieskiego Parku Narodowego, zakup superkomputera do przetwarzania danych z detektorów w puszczy za pomocą sztucznej inteligencji, czy kampania promująca pozytywny wizerunek nietoperzy, w ramach której zainstalowano specjalne wieże.
Szóstą edycję kampanii, marka Żubr, dedykuje również dzikim zwierzętom oraz unikatowym przyrodniczo miejscom. W ramach corocznej kampanii społecznej, ikoniczny żubr znika z opakowań, ustępując miejsca zwierzętom zagrożonym. W tym roku są to: ryś, niedźwiedź, wilk i sóweczka.
– Kampanię promują cztery 10-sekundowe spoty wideo, w których główną rolę odgrywają zwierzęta widoczne na butelkach i puszkach Żubra. Ich radosne pyski, mordki, paszcze i dzioby symbolizują poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia Strażnik Puszczy. Hasło „Mordka się cieszy na widok Żubra” odnosi się do działań Funduszu Żubra, który przeznaczył 1 milion złotych na działania na rzecz ochrony przyrody i gatunków zagrożonych, w tym na zwiększenie obszaru Biebrzańskiego Parku Narodowego – mówi Michał Szczerba, Brand Manager Żubr.
Współpraca z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze, która kolejny raz jest partnerem Funduszu Żubra, przyniosła efekty w postaci 50 mikro rezerwatów i ochrony 15 godzinnych lasów na obszarach Polski Wschodniej. W tym roku, dzięki wsparciu ze strony Funduszu, planowane jest powiększenie obszaru Biebrzańskiego Parku Narodowego o 47,42 ha. Na terenach przyległych do Biebrzy powstają nowe mikrorezerwaty, a miejsca określane jako Wieczne Lasy zostaną zabezpieczone. W przeszłości, Fundusz Żubra udzielił wsparcia projektowi Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra", którego celem było przywrócenie populacji susła moręgowanego w Polsce.
Kampania „Mordka się cieszy na widok Żubra” będzie promowana w telewizji, mediach społecznościowych, a także poprzez współpracę z przyjaciółmi marki Żubr, do których dołączył Janusz Chabior – współpraca z artystą odbyła się za pośrednictwem Stars4Brands. Kampanię PR i digital przygotowała Agencja Huta 19 im. Joachima Fersengelda, planowanie i zakup mediów zostało przeprowadzone przez Agencję Mediową Zenith, kreację spotu stworzyło PZL, produkcję filmu zrealizowało Moon Films, postprodukcję przeprowadziło Platige, udźwiękowienie – Juice.
Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej
Jakub Mazur
Kierownik ds. relacji zewnętrznych
Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.